Μεταπηδήστε στο περιεχόμενο

3-4-2024-Eσπερίδα “Μετά το Γυμνάσιο τι?…”

Ολοκληρώθηκε η εσπερίδα “Μετά το Γυμνάσιο τι?…” η οποία οργανώθηκε με τη συνεργασία των Γυμνασίων και των Λυκείων της περιοχής μας: 1ο & 3ο Γυμνάσιο Αγίου Αθανασίου, Γυμνάσιο Βαθυλάκκου, 1ο ΓΕΛ Αγίου Αθανασίου, ΕΠΑΛ Αγίου Αθανασίου, ΕΠΑΛ & ΕΚ Κουφαλίων.

ημεριδα σεπ

Μια ολοκληρωμένη ενημέρωση με θέμα τον σχολικό επαγγελματικό προσανατολισμό των μαθητών για τα βήματα που θα ακολουθήσουν μετά την ολοκλήρωση των σπουδών τους στο Γυμνάσιο.

Ο Επαγγελματικός Προσανατολισμός είναι μια διαδικασία που θα βοηθήσει, τόσο τα παιδιά όσο και τους κηδεμόνες τους κατά τη διάρκεια της μαθητικής πορείας, να συνειδητοποιήσουν τις κλίσεις και να αναπτύξουν τις δεξιότητες που θα επιτρέψουν τους μαθητές να διαχειριστούν τα θέματα της προσωπικής και επαγγελματικής τους ανάπτυξης με τον καλύτερο τρόπο για τον καθένα ξεχωριστά.

7dfce445 fd7d 4a56 a2d0 97517972a936